ERJ2GEJ2R7X Panasonic
ERJ2GEJ2R7X Images
Please contact us for more photos of ERJ2GEJ2R7X
Part Number ERJ2GEJ2R7X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 2.7 Ohm 5% 1 10W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2GEJ2R7X
Datasheet download ERJ2GEJ2R7X.pdf
Request Quotation for ERJ2GEJ2R7X
ERJ2GEJ2R7X Specifications
Part Number ERJ2GEJ2R7X
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 2.7 Ohm
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm