ERJP08F3902V Panasonic
ERJP08F3902V Images
Please contact us for more photos of ERJP08F3902V
Part Number ERJP08F3902V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 39K Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08F3902V
Datasheet download ERJP08F3902V.pdf
Request Quotation for ERJP08F3902V
ERJP08F3902V Specifications
Part Number ERJP08F3902V
Case Size 1206
Power Rating 0.33 W
Resistance Value 39 kOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm