ERJ12SF6652U Panasonic
ERJ12SF6652U Images
Please contact us for more photos of ERJ12SF6652U
Part Number ERJ12SF6652U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 66.5K Ohm 1% 3 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12SF6652U
Datasheet download ERJ12SF6652U.pdf
Request Quotation for ERJ12SF6652U
ERJ12SF6652U Specifications
Part Number ERJ12SF6652U
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 66.5 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Style Molded
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Case Size 2010
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm