ERJ12YJ243U Panasonic
ERJ12YJ243U Images
Please contact us for more photos of ERJ12YJ243U
Part Number ERJ12YJ243U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1812 24K Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12YJ243U
Datasheet download ERJ12YJ243U.pdf
Request Quotation for ERJ12YJ243U
ERJ12YJ243U Specifications
Part Number ERJ12YJ243U
Mounting Surface Mount
Resistance Value 24 kOhm
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.75 W
Case Size 1812
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 4.5 mm