ERJ12ZYJ270U Panasonic
ERJ12ZYJ270U Images
Please contact us for more photos of ERJ12ZYJ270U
Part Number ERJ12ZYJ270U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 27 Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12ZYJ270U
Datasheet download ERJ12ZYJ270U.pdf
Request Quotation for ERJ12ZYJ270U
ERJ12ZYJ270U Specifications
Part Number ERJ12ZYJ270U
Resistance Value 27 Ohm
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 2010
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm