MCR10EZPF4700 ROHM
MCR10EZPF4700 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF4700
Part Number MCR10EZPF4700
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 470 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF4700
Datasheet download MCR10EZPF4700.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF4700
MCR10EZPF4700 Specifications
Part Number MCR10EZPF4700
Rad Hard No
Case Style Molded
Failure Rate
Resistance Value 470 Ohm
Military Standard
Type Thick Film
Case Size 0805
Package Type SMD
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Max Processing Temp 260|265
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm
Product Weight 5.03 mg
Replacement Part Number PART-MCR10EZPF4700
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for MCR10EZPF4700
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Metal Film 1K Ohm 5% 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R