MCR03EZPJ512 ROHM
MCR03EZPJ512 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ512
Part Number MCR03EZPJ512
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 5.1K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ512
Datasheet download MCR03EZPJ512.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ512
MCR03EZPJ512 Specifications
Part Number MCR03EZPJ512
Failure Rate
Military Standard
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260|265
Resistance Value 5.1 kOhm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm