CRM2010-JW-2R2ELF Bourns
CRM2010-JW-2R2ELF Images
Please contact us for more photos of CRM2010-JW-2R2ELF
Part Number CRM2010-JW-2R2ELF
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 2.2 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRM2010-JW-2R2ELF
Datasheet download CRM2010-JW-2R2ELF.pdf
Request Quotation for CRM2010-JW-2R2ELF
CRM2010-JW-2R2ELF Specifications
Part Number CRM2010-JW-2R2ELF
Rad Hard No
Case Size 2010
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Case Style Molded
Resistance Value 2.2 Ohm
Tolerance 5 %
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm