ERJ1GEF103C Panasonic
ERJ1GEF103C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF103C
Part Number ERJ1GEF103C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 10K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF103C
Datasheet download ERJ1GEF103C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF103C
ERJ1GEF103C Specifications
Part Number ERJ1GEF103C
Resistance Value 10 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Case Size 0201
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm