ERJB2BF9R1V Panasonic
ERJB2BF9R1V Images
Please contact us for more photos of ERJB2BF9R1V
Part Number ERJB2BF9R1V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 9.1 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJB2BF9R1V
Datasheet download ERJB2BF9R1V.pdf
Request Quotation for ERJB2BF9R1V
ERJB2BF9R1V Specifications
Part Number ERJB2BF9R1V
Case Size 1206
Max Processing Temp 260
Resistance Value 9.1 Ohm
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.65 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 3.2 mm