CRCW040210K0JNED Vishay
CRCW040210K0JNED Images
Please contact us for more photos of CRCW040210K0JNED
Part Number CRCW040210K0JNED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 10K Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW040210K0JNED
Datasheet download CRCW040210K0JNED.pdf
Request Quotation for CRCW040210K0JNED
CRCW040210K0JNED Specifications
Part Number CRCW040210K0JNED
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.0625 W
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Resistance Value 10 kOhm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm