ESR03EZPJ621 ROHM
ESR03EZPJ621 Images
Please contact us for more photos of ESR03EZPJ621
Part Number ESR03EZPJ621
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 620 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR03EZPJ621
Datasheet download ESR03EZPJ621.pdf
Request Quotation for ESR03EZPJ621
ESR03EZPJ621 Specifications
Part Number ESR03EZPJ621
Military Standard
Failure Rate
Package Type SMD
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Lead Finish Tin Over Nickel
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 620 Ohm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm