MCR01MZPF1402 ROHM
MCR01MZPF1402 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF1402
Part Number MCR01MZPF1402
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 14K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF1402
Datasheet download MCR01MZPF1402.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF1402
MCR01MZPF1402 Specifications
Part Number MCR01MZPF1402
Supplier Package 0402
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Case Size 0402
Resistance Value 14 kOhm
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm