MCR01MZPF1102 ROHM
MCR01MZPF1102 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF1102
Part Number MCR01MZPF1102
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RESISTOR 0402 11K OHM + -1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF1102
Datasheet download MCR01MZPF1102.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF1102
MCR01MZPF1102 Specifications
Part Number MCR01MZPF1102
Military Standard
Failure Rate
Rad Hard No
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Lead Free Yes
Case Size 0402
Family MCR
Resistance Value 11 kOhm
Package Type SMD
Packaging Paper Tape and Reel
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm