ERJ12ZYJ271U Panasonic
ERJ12ZYJ271U Images
Please contact us for more photos of ERJ12ZYJ271U
Part Number ERJ12ZYJ271U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 270 Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12ZYJ271U
Datasheet download ERJ12ZYJ271U.pdf
Request Quotation for ERJ12ZYJ271U
ERJ12ZYJ271U Specifications
Part Number ERJ12ZYJ271U
Mounting Surface Mount
Resistance Value 270 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm