MCR10EZPF6800 ROHM
MCR10EZPF6800 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF6800
Part Number MCR10EZPF6800
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 680 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF6800
Datasheet download MCR10EZPF6800.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF6800
MCR10EZPF6800 Specifications
Part Number MCR10EZPF6800
Maximum Processing Temperature 260 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Resistance Value 680 Ohm
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Type Thick Film
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Pin Count 2
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm