ERJ14YJ101U Panasonic
ERJ14YJ101U Images
Please contact us for more photos of ERJ14YJ101U
Part Number ERJ14YJ101U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 100 Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14YJ101U
Datasheet download ERJ14YJ101U.pdf
Request Quotation for ERJ14YJ101U
ERJ14YJ101U Specifications
Part Number ERJ14YJ101U
Case Style Molded
Rad Hard No
Power Rating 0.5 W
Case Size 1210
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 100 Ohm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm