MCR10EZHJ9R1 ROHM
MCR10EZHJ9R1 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHJ9R1
Part Number MCR10EZHJ9R1
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 9.1 Ohm 5% 1 4W Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHJ9R1
Datasheet download MCR10EZHJ9R1.pdf
Request Quotation for MCR10EZHJ9R1
MCR10EZHJ9R1 Specifications
Part Number MCR10EZHJ9R1
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Package Type SMD
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55
Resistance Value 9.1 Ohm
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Failure Rate
Military Standard
Pin Count 2
Supplier Package 0805
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm