MCR01MZPF3320 ROHM
MCR01MZPF3320 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF3320
Part Number MCR01MZPF3320
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CHIP RESISTOR 0402 332 OHM 1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF3320
Datasheet download MCR01MZPF3320.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF3320
MCR01MZPF3320 Specifications
Part Number MCR01MZPF3320
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Packaging Paper Tape and Reel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Termination Style Wraparound
Resistance Value 332 Ohm
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Rad Hard No
Family MCR
Lead Free Yes
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm