ERJ-8BWFR039V Panasonic
ERJ-8BWFR039V Images
Please contact us for more photos of ERJ-8BWFR039V
Part Number ERJ-8BWFR039V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0.039 Ohm 1% 1W \u00b1150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-8BWFR039V
Datasheet download ERJ-8BWFR039V.pdf
Request Quotation for ERJ-8BWFR039V
ERJ-8BWFR039V Specifications
Part Number ERJ-8BWFR039V
Resistance Value 39 MOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.65 mm
Power Rating 1 W
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±150 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 3.2 mm