ERJ8ENF7500V Panasonic
ERJ8ENF7500V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF7500V
Part Number ERJ8ENF7500V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 750 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF7500V
Datasheet download ERJ8ENF7500V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF7500V
ERJ8ENF7500V Specifications
Part Number ERJ8ENF7500V
Case Size 1206
Resistance Value 750 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm
Product Weight 10 mg
Replacement Part Number PART-ERJ8ENF7500V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ8ENF7500V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0805 9.53K Ohm 0.1% 1 10W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R