ERJ-2RKF10R0X Panasonic
ERJ-2RKF10R0X Images
Please contact us for more photos of ERJ-2RKF10R0X
Part Number ERJ-2RKF10R0X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 10 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-2RKF10R0X
Datasheet download ERJ-2RKF10R0X.pdf
Request Quotation for ERJ-2RKF10R0X
ERJ-2RKF10R0X Specifications
Part Number ERJ-2RKF10R0X
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Resistance Value 10 Ohm
Case Style Molded
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm