ESR10EZPJ470 ROHM
ESR10EZPJ470 Images
Please contact us for more photos of ESR10EZPJ470
Part Number ESR10EZPJ470
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RES ANTI-SURGE 0805 47 OHM 0.4W 5% SMD
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR10EZPJ470
Datasheet download ESR10EZPJ470.pdf
Request Quotation for ESR10EZPJ470
ESR10EZPJ470 Specifications
Part Number ESR10EZPJ470
Termination Style Wraparound
Family ESR
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Type Thick Film
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Lead Free Yes
Lead Finish Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature -55 to 155 °C
Packaging Paper Tape and Reel
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Resistance Value 47 Ohm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm