ERA6ARB103V Panasonic
ERA6ARB103V Images
Please contact us for more photos of ERA6ARB103V
Part Number ERA6ARB103V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 10K Ohm 0.1% 1 8W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA6ARB103V
Datasheet download ERA6ARB103V.pdf
Request Quotation for ERA6ARB103V
ERA6ARB103V Specifications
Part Number ERA6ARB103V
Resistance Value 10 kOhm
Tolerance 0.1 %
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±10 ppm/°C
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Lead Finish Tin
Case Size 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm