ERJS06F4220V Panasonic
ERJS06F4220V Images
Please contact us for more photos of ERJS06F4220V
Part Number ERJS06F4220V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 422 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS06F4220V
Datasheet download ERJS06F4220V.pdf
Request Quotation for ERJS06F4220V
ERJS06F4220V Specifications
Part Number ERJS06F4220V
Resistance Value 422 Ohm
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm