MCR01MZPF5102 ROHM
MCR01MZPF5102 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF5102
Part Number MCR01MZPF5102
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 51K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF5102
Datasheet download MCR01MZPF5102.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF5102
MCR01MZPF5102 Specifications
Part Number MCR01MZPF5102
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0402
Resistance Value 51 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.0625 W
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm