CRCW0603121KFKEA Vishay
CRCW0603121KFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0603121KFKEA
Part Number CRCW0603121KFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 121K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603121KFKEA
Datasheet download CRCW0603121KFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW0603121KFKEA
CRCW0603121KFKEA Specifications
Part Number CRCW0603121KFKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Resistance Value 121 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm