ERA3ARW392V Panasonic
ERA3ARW392V Images
Please contact us for more photos of ERA3ARW392V
Part Number ERA3ARW392V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 3.9K Ohm 0.05% 1 10W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3ARW392V
Datasheet download ERA3ARW392V.pdf
Request Quotation for ERA3ARW392V
ERA3ARW392V Specifications
Part Number ERA3ARW392V
Case Style Molded
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±10 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Tolerance 0.05 %
Case Size 0603
Resistance Value 3.9 kOhm
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm