ERJ1GEF1004C Panasonic
ERJ1GEF1004C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF1004C
Part Number ERJ1GEF1004C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 1M Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF1004C
Datasheet download ERJ1GEF1004C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF1004C
ERJ1GEF1004C Specifications
Part Number ERJ1GEF1004C
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Max Processing Temp 260
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Resistance Value 1 MOhm
Power Rating 0.05 W
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm