ERJ1GEF2263C Panasonic
ERJ1GEF2263C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF2263C
Part Number ERJ1GEF2263C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 226K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF2263C
Datasheet download ERJ1GEF2263C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF2263C
ERJ1GEF2263C Specifications
Part Number ERJ1GEF2263C
Resistance Value 226 kOhm
Case Style Molded
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Power Rating 0.05 W
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Tolerance 1 %
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm