ERJ1GEF6043C Panasonic
ERJ1GEF6043C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF6043C
Part Number ERJ1GEF6043C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 604K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF6043C
Datasheet download ERJ1GEF6043C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF6043C
ERJ1GEF6043C Specifications
Part Number ERJ1GEF6043C
Rad Hard No
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Power Rating 0.05 W
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Tolerance 1 %
Resistance Value 604 kOhm
Case Size 0201
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm