MCR10EZPJ362 ROHM
MCR10EZPJ362 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPJ362
Part Number MCR10EZPJ362
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 3.6K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPJ362
Datasheet download MCR10EZPJ362.pdf
Request Quotation for MCR10EZPJ362
MCR10EZPJ362 Specifications
Part Number MCR10EZPJ362
Type Thick Film
Pin Count 2
Case Style Molded
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Resistance Value 3.6 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm