ERJ1GEJ154C Panasonic
ERJ1GEJ154C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEJ154C
Part Number ERJ1GEJ154C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 150K Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEJ154C
Datasheet download ERJ1GEJ154C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEJ154C
ERJ1GEJ154C Specifications
Part Number ERJ1GEJ154C
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Resistance Value 150 kOhm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm