ERJ1GNF2200C Panasonic
ERJ1GNF2200C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNF2200C
Part Number ERJ1GNF2200C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 220 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNF2200C
Datasheet download ERJ1GNF2200C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNF2200C
ERJ1GNF2200C Specifications
Part Number ERJ1GNF2200C
Resistance Value 220 Ohm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm