ERJ1GNF4991C Panasonic
ERJ1GNF4991C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNF4991C
Part Number ERJ1GNF4991C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 4.99K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNF4991C
Datasheet download ERJ1GNF4991C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNF4991C
ERJ1GNF4991C Specifications
Part Number ERJ1GNF4991C
Resistance Value 4.99 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Power Rating 0.05 W
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm