ERJXGNF2001Y Panasonic
ERJXGNF2001Y Images
Please contact us for more photos of ERJXGNF2001Y
Part Number ERJXGNF2001Y
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 01005 2K Ohm 1% 1 32W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJXGNF2001Y
Datasheet download ERJXGNF2001Y.pdf
Request Quotation for ERJXGNF2001Y
ERJXGNF2001Y Specifications
Part Number ERJXGNF2001Y
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Termination Style Wraparound
Case Size 01005
Supplier Package 01005
Product Dimensions 0.4 x 0.2 x 0.13
Power Rating 0.03125 W
Resistance Value 2 kOhm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.2 mm
Product Height 0.13 mm
Product Length 0.4 mm