ERJU01F6041C Panasonic
ERJU01F6041C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F6041C
Part Number ERJU01F6041C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 6.04K Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F6041C
Datasheet download ERJU01F6041C.pdf
Request Quotation for ERJU01F6041C
ERJU01F6041C Specifications
Part Number ERJU01F6041C
Mounting Surface Mount
Supplier Package 0201
Power Rating 0.05 W
Lead Finish Tin
Case Size 0201
Resistance Value 6.04 kOhm
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm