ERJ3GEYJ823V Panasonic
ERJ3GEYJ823V Images
Please contact us for more photos of ERJ3GEYJ823V
Part Number ERJ3GEYJ823V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 82K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3GEYJ823V
Datasheet download ERJ3GEYJ823V.pdf
Request Quotation for ERJ3GEYJ823V
ERJ3GEYJ823V Specifications
Part Number ERJ3GEYJ823V
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 82 kOhm
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm