ERJ1GNF5602C Panasonic
ERJ1GNF5602C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNF5602C
Part Number ERJ1GNF5602C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 56K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNF5602C
Datasheet download ERJ1GNF5602C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNF5602C
ERJ1GNF5602C Specifications
Part Number ERJ1GNF5602C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Resistance Value 56 kOhm
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm