ERJ1GNJ685C Panasonic
ERJ1GNJ685C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNJ685C
Part Number ERJ1GNJ685C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 6.8M Ohm 5% 1 20W -400 to 105ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNJ685C
Datasheet download ERJ1GNJ685C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNJ685C
ERJ1GNJ685C Specifications
Part Number ERJ1GNJ685C
Resistance Value 6.8 MOhm
Case Style Molded
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Temperature Coefficient -400 to 105 ppm/°C
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Lead Finish Tin
Supplier Package 0201
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm