MCR18EZPJ220 ROHM
MCR18EZPJ220 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ220
Part Number MCR18EZPJ220
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 22 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ220
Datasheet download MCR18EZPJ220.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ220
MCR18EZPJ220 Specifications
Part Number MCR18EZPJ220
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.25 W
Case Size 1206
Resistance Value 22 Ohm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm