MCR18EZPF3010 ROHM
MCR18EZPF3010 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF3010
Part Number MCR18EZPF3010
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 301 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF3010
Datasheet download MCR18EZPF3010.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF3010
MCR18EZPF3010 Specifications
Part Number MCR18EZPF3010
Type Thick Film
Pin Count 2
Supplier Package 1206
Case Size 1206
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Resistance Value 301 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm