ERJ1GEF8871C Panasonic
ERJ1GEF8871C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF8871C
Part Number ERJ1GEF8871C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 8.87K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF8871C
Datasheet download ERJ1GEF8871C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF8871C
ERJ1GEF8871C Specifications
Part Number ERJ1GEF8871C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Resistance Value 8.87 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm