D55342E07B15B0RT5 Vishay
D55342E07B15B0RT5 Images
Please contact us for more photos of D55342E07B15B0RT5
Part Number D55342E07B15B0RT5
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 15K Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level D55342E07B15B0RT5
Datasheet download D55342E07B15B0RT5.pdf
Request Quotation for D55342E07B15B0RT5
D55342E07B15B0RT5 Specifications
Part Number D55342E07B15B0RT5
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin/Lead
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 15 kOhm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.84 mm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.1 %
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84 mm
Product Length 3.2 mm