WSLP1206R0300FEA Vishay
WSLP1206R0300FEA Images
Please contact us for more photos of WSLP1206R0300FEA
Part Number WSLP1206R0300FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 1206 0.03 Ohm 1% 1W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSLP1206R0300FEA
Datasheet download WSLP1206R0300FEA.pdf
Request Quotation for WSLP1206R0300FEA
WSLP1206R0300FEA Specifications
Part Number WSLP1206R0300FEA
Resistance Value 30 MOhm
Case Style Molded
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.635 mm
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -65 to 170 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.635 mm
Product Length 3.2 mm