ERJ8ENF4751V Panasonic
ERJ8ENF4751V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF4751V
Part Number ERJ8ENF4751V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 4.75K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF4751V
Datasheet download ERJ8ENF4751V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF4751V
ERJ8ENF4751V Specifications
Part Number ERJ8ENF4751V
Case Size 1206
Resistance Value 4.75 kOhm
Type Thick Film
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm