CRCW251268R0JNEG Vishay
CRCW251268R0JNEG Images
Please contact us for more photos of CRCW251268R0JNEG
Part Number CRCW251268R0JNEG
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 68 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW251268R0JNEG
Datasheet download CRCW251268R0JNEG.pdf
Request Quotation for CRCW251268R0JNEG
CRCW251268R0JNEG Specifications
Part Number CRCW251268R0JNEG
Product Dimensions 6.3 x 3.15 x 0.6 mm
Power Rating 1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 2512
Resistance Value 68 Ohm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Product Depth 3.15 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.3 mm