ERJ2GEJ471X Panasonic
ERJ2GEJ471X Images
Please contact us for more photos of ERJ2GEJ471X
Part Number ERJ2GEJ471X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 470 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2GEJ471X
Datasheet download ERJ2GEJ471X.pdf
Request Quotation for ERJ2GEJ471X
ERJ2GEJ471X Specifications
Part Number ERJ2GEJ471X
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Type Thick Film
Case Size 0402
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 470 Ohm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm