| Part Number | ERJ2RKF2322X |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 271040 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0402 23.2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ2RKF2322X |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ2RKF2322X |
|---|---|
| Resistance Value | 23.2 kOhm |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.35 mm |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0402 |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 1 % |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.35 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Product Weight | 0.8 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ2RKF2322X |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 21.5K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2RKF2152X.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 10K Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJS02F1002X.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 3.3K Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJU01F3301C.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0402 4.7K Ohm 5% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD Tray Download PDF datasheet for M55342K11B4K70RWB.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0204(1406) 13K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C1302FB300.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film 0603 0.33 Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel Download PDF datasheet for CRL0603-FW-R330ELF.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 2.49K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW06032K49FKEA.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 2309 120K Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMB 02070C1203FB200.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 2512 2 Ohm 5% 1W -100 to 600ppm \u00b0C Molded SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJU1TJ2R0U.pdf |
|
Panasonic | Res Thin Film 1206 680K Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERA8AEB684V.pdf |