MCR006YRTF1271 ROHM
MCR006YRTF1271 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTF1271
Part Number MCR006YRTF1271
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RES 0201 1.27K OHM 1 20W 1% SMD
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTF1271
Datasheet download MCR006YRTF1271.pdf
Request Quotation for MCR006YRTF1271
MCR006YRTF1271 Specifications
Part Number MCR006YRTF1271
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Lead Free Yes
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package Type SMD
Family MCR
Packaging Paper Tape and Reel
Tolerance 1 %
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 1.27 kOhm
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm